Yeni Pc nize Kaba Davranmayın..

İsimli konu WH 'Anakartlar' kategorisinde, ADINLAR üyesi tarafından 24 Aralık 2010 tarihinde yazılmıştır. Yeni Pc nize Kaba Davranmayın.. hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Arkdaşlar Bİlgisayarınızın Kapat Düğmesine veya Reset Düğmesine Sık Sık Tıklamayın ..
    Neden Mi ?
    Anakart Her Reset Düğmesine tıkladığınızda anakart anormal bir şekilde güç değişimi yaşadığı için bu anakkarta bir yük olarak biniyor ve heer seferinde yeniden başlattığınızda buda anakartınızı yıpratacak doğal haliyle bu ram'lere ve hadiske yansıyacaktır bu neden bilgisyarlar zaman zaman kitleniyor veya donuyor format atmanız pek çözüm olmuyor genelde yine donuyor nedeni sizin bilgisayara sert davranmanızdır..
    Power tuşu da aynı durumu yaratıyor bilgisayarına klomut vererek kapatacağınıza basılı tututp kapatırsanız yine aynı durumu yansıtıyor ve kalıcı hantallaşma yaratıyor anakartta size önerim yeni aldığınız pc 'lerinize Kaba Davranıp Reset Düğmesi Veya power Düğmesine Sık sık Basmayınız...aki Takdirde Bu Bİlgisayarınızın Ömrünü Kısaltabilir..

Not: Alıntı Değildir..
    24 Aralık 2010
  2. Yeni Pc nize Kaba Davranmayın.. Cevapları

3. Faydali bi bilgi gercekten paylasim icin tesekkur.
    24 Aralık 2010
  4. Güzel bilgiler için teşekkürler :).. Sıkça bilgisayarımı "Power" düğmesinden kapatıyordum, bundan sonra daha dikkatli olucam.. +rep :tamam:
    25 Aralık 2010
  5. Bir Faydam Dokunduysa Ne Mutlu Bana Emeğe Saygı Gösterdiğiniz İçin Bende Teşekkür ederim
    25 Aralık 2010
  6. Teşekkürler bende yeni pc aldım . Bu kurallara uyacağım
    +rep
    19 Şubat 2011
  7. Rica Ederim
    22 Şubat 2011
  8. Arkdaşlar Ayrıca Yazmayı Unuttuğum eğer Pc'nize Güç Kaynağı Bağlarsanız Anakartınızın ve Power'unuzun Ömrü Uzar Ve Hatalara NEden Olacak Arızalar Azalır Özellikle Mavi Ekran..
    10 Nisan 2011
  9. Güç kaynağı derken
    10 Nisan 2011
soru sor

Yeni Pc nize Kaba Davranmayın..