Sokak basketbolunun kralı belli oluyor

İsimli konu WH 'Basketbol' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır. Sokak basketbolunun kralı belli oluyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Red Bull ve Türkiye Basketbol Federasyonu'nun güçlerini birleştirerek 10 Haziran'da başlattığı Red Bull Reign TBF 3X3 Türkiye Turu, 29 Temmuz Cumartesi (Yarın) İstanbul Caddebostan Sahili'nde oynanacak final maçlarıyla sona erecek. Şampiyon takım sadece kupanın değil, birçok sürprizin de sahibi olacak. Önce Eylül'de Amerika'nın başkenti Washington'da düzenlenecek Dünya Finali'nde boy gösterecek, ardından da eğer yüksek puan toplamışsa, rüyasını gerçekleştirerek 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılacak. Şimdiye kadar puan durumunda SA Twins 440 puanla zirvede. İzmir ekibinin kadrosunda, iki kez Red Bull King of The Rock Dünya Şampiyonu olan Kıvanç Dinler yer alıyor.

  Türkiye'de basketbola verdiği destekle bilinen Red Bull ile Türkiye Basketbol Federasyonu'nun düzenlediği Red Bull Reign TBF 3X3 Basketbol Turu'nda sona gelindi. 10 Haziran'da başlayan ve beş il dolaşan şampiyonanın finali, 29 Temmuz'da İstanbul Caddebostan Sahili'nde olacak.

  Rekabetin üst düzeyde yaşanacağı finalde oyuncular sadece kupa için mücadele etmeyecek. Türkiye'nin en iyi 3x3 basketbolcuları, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda yer almak için de savaşacak. Hatırlanacağı üzere Uluslararası Olimpiyat Komitesi, 3x3'ü gösterdiği gelişme nedeniyle olimpiyatlara dahil etmişti.

  Tokyo'da Türkiye'yi temsil edecek ekibin, uluslararası ortalamanın üstünde bir puan tutturması gerekiyor. Şu anda bu ortalamaya en çok yaklaşmış ekip ise İzmir'de kurulan SA Twins. İlk 3 ayakta tüm rakiplerini geçerek birinci olan, ancak sonraki iki elemede şampiyonluğu kaptıran SA Twins, 440 puanla ilk sırada bulunuyor. İkinci sırada ise 260 puanla İstanbul'dan Sorun İstemıyorum yer alıyor. Yine İstanbul'dan Herkules de 220 puanla üçüncü.

  DÜNYA FİNALİNDE DE TER DÖKECEK

  SA Twins takımında mücadele eden Kıvanç Dinler, teke tek basketbol organizasyonlarının en prestijlisi Red Bull King of The Rock'ı 2014 ve 2015 senelerinde kazanmayı başarmıştı. Dünyanın en iyi ismi olan Dinler, şimdi de olimpiyatlarda yer almak istiyor.

  Sürprizler sadece olimpiyat bileti ile sınırla kalmayacak. Şampiyon, Eylül'de Amerika'nın başkenti Washington'da Barry Farms'da gerçekleşecek Red Bull Reign Dünya Finali'ne gitmeye hak kazanacak.

  3x3 BASKETBOL HAKKINDA BİLİNMEYENLER

  Popüler basketboldan farklı olarak yarı saha ölçülerinde oynanan 3x3 basketbol, son yıllarda yapılan atılımlarla büyük bir izleyici kitlesine kavuştu. Basketbolun daha dinamik olan hali 3x3'te 3 oyunculu iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır.

  3x3 Basketbol, uluslararası yarışma formatında ilk defa profesyonel bir şekilde 2010 yılında Singapur'da düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda (YOG) yer aldı ve sonrasında yıllık bazda düzenlenen 3x3 Dünya Turu ile kendine sağlam bir yer edindi. Sporun popülaritesi öyle bir arttı ki, 2020 Tokyo Olimpiyatları takvimine de dahil edildi.

  Red Bull Reign TBF 3x3 Türkiye Turu'na katılacak 12 takım ise şu şekilde:

  1 - SA Twins (440 Puan) - İzmir

  2 - Sorun İstemiyorum (260 Puan) - İstanbul

  3 - Catastrophe (Herkules) (220 Puan) - İstanbul

  4 - Hasketbol GSK (215 Puan) - Kayseri

  5 - Ne Alakası Var (127 Puan)- İzmir

  6 - Adabazar (110 Puan) - Sakarya

  7 - Airball (105 Puan) - İstanbul

  8 - Şut Özürlüler (105 Puan) - İstanbul

  9 - The Anatolia (102 Puan) - Mersin

  10 - Street Defenders (95 Puan) Bursa

  11 - FUCE (76 Puan) - Yalova

  12 - 30dan2 (72 Puan) - Ankara
  28 Temmuz 2017
  #1
 2. Sokak basketbolunun kralı belli oluyor Cevapları

soru sor

Sokak basketbolunun kralı belli oluyor