PS3 şifresi kırıldı mı?

İsimli konu WH 'Konsol Oyunları' kategorisinde, 34MRT34 üyesi tarafından 26 Ocak 2010 tarihinde yazılmıştır. PS3 şifresi kırıldı mı? hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Kırılamaz denilen iPhone'u çok kısa bir sürede kırmayı başaran genç hacker, şimdi de PlayStation 3'ü kırmayı başardı.
    Geçtiğimiz aylarda iPhone 3G S'i kıran GeoHot lakaplı George Hotz, Sony'nin popüler oyun konsolu PlayStation 3'ü 5 hafta içerisinde kırmayı başardığını açıkladı.

Geohot, kendi blog yazısında "PS3'ün bütün sistem belleğine okuma ve yazma erişimim var. işlemciye de girmeyi başardım. Kısacası kırılamaz denilen PlayStation 3'ü de kırdım" dedi.

PS3'ün kırılmasıyla birlikte PlayStation 3'te normalde izin verilmeyen işlemler yapılabilecek. PS3 için birçok özel yazılım geliştirilebilecek ve daha da önemlisi oyunları PS3'te oynamak için orijinal oyuna ihtiyaç duyulmayacak; zira orijinal oyunların kopyaları da bu konsol altında çalışabilecek.

Sony'nin GeoHotz'un bu açıklamasından sonra ne yapacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

Kaynak:
    http://www.hurriyet.com.t...loji/13576287.asp?gid=229
    26 Ocak 2010
  2. PS3 şifresi kırıldı mı? Cevapları

3. Sanıldığının aksine kırılması ps1 ve ps2 gibi kar sağlamaz, en azından bu zamanlarda sağlamaz. ps1 ve özellikle ps2 de kopya oyunları oynatabilmek için eklenen bir çip/yazılım olayı var karlı olması bu sebepten dir çünkü orijinal ps2 oyunu 100 lira ise boş dvd alıp oyunu çekerler sanada 5 liraya satarlar alırsın. ama ps3 oyunları dvd de değil blu ray dedir. zaten boş blu ray 50-60 lira adam oyunuda çekip satsa 10 lirada kar koysa sana geliri 70 - 80 lira olur. hiç uğraşmaya gerek yok. alınacak yerleri biliyorsan eğer ps3 oyunlarının orijinalini 100- 120 liraya alır başın ağrımadan oynarsın zaten..

ALINTIDIR..
    26 Ocak 2010
  4. İyimi olmuş kötümü olmuş ne diyelim bilemedim. :D
    26 Ocak 2010
  5. Aynen kardeşim ben de anlayamadım.Eğer PSP de ki gibi ekler gelirse güzel olur..Diğer türlü alır orjinalini oynarım..:)
    27 Ocak 2010
  6. Psp için yazılım atılabliyor.Kırıktır ^^...
    28 Ocak 2010
  7. benim daha PES 10 Oyunum yok PS3 Nerede ?? :muha:
    28 Ocak 2010
  8. 3.60 Versiyon'u Kırıldımı ?
    8 Ağustos 2011
  9. yok hayır kırılmadı ama sanırsam fat kasaları çip yardımıyla downgrade yapıyolarmış makinanın brink olma olasılıgıda yüksekmiş:tamam:
    8 Ağustos 2011
  10. PlayStation 3 Bildiğiniz Gibi Orjinal CD/DVD Olmazsa Okumuyor. Dediğiniz Gibi Bu Özellik Kırıldı. USB Belleğe Yüklenen Bir Dosya PlayStation 3 'e Okutuluyor ve ''Orjinal Okuma'' Özelliği Kırılıyor Yani PlayStation 3 Artık Korsan & Kopya CD/DVD leri Okuyabiliyor. Yalnız Kopya Okumaya Başlayan PlayStation 3 Artık Orjinali Okumuyor ve İsteseniz Bile Artık Hiçbirşekilde Orjjinal Olan CD/DVD leri OKUYAMIYOR. Buda Kafa Karıştırıyor. :alala:
    9 Ağustos 2011
  11. yanlışın var ps3 korsan dvd cd okuyamıyor olay şu orj bi oyun alıyosun gerekli programları ps3e kuruyosun hdd ye veya harici diske oyunları atıyosun orj oyunu ps3 e takıyosun sonra o kurduğun programlar hdd deki veya harici diskteki oyunu ps3te takılıymış gibi görüyo oynuyosun
    9 Ağustos 2011
  12. walla kardeş benimde kafamı karıştırdın :alala::alala:benim ps3 dvd çaıltırıyo.filmi dvdye çekiyom izliyom :D oyunuda açarmı?gerekirse onuda internetten indirim dvdye yazarım açarım?
    9 Ağustos 2011
  13. Açar.Keşke bende indirebilsem :agla:
    15 Ağustos 2011
  14. açmaz makinan kırıksa hdd sine atarsın veya harici diske atarsın ps3ten oynarsın ama dvd ye çekilmiş oyun açmaz zaten bi dvd kaldırmaz ps3 oyunlarını
    16 Ağustos 2011
  15. 34mrt34 kardeşim.iyi güzel diyorsun ama ben hiç kopya oyununu 70-80 liraya görmedim bizim evin etrafında 4 tane bilgisayarcı var hepsi kopya oyun satıyor birisi 10 lira birisi7,5 lira diğer ikisi 5 liraya.hepside tıkır tıkır çalışıyor bunu nasıl açıklatacaksın?
    23 Ocak 2012
soru sor

PS3 şifresi kırıldı mı?

Alakalı Aramalar:

1. ps3 korsan dvd nasıl cekilir