İskender paşa cemaati Şeyhi Halid Yaşar Mutlu

İsimli konu WH 'Din' kategorisinde, kübre üyesi tarafından 24 Ekim 2009 tarihinde yazılmıştır. İskender paşa cemaati Şeyhi Halid Yaşar Mutlu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]
  İskender paşa Cemaati Şeyhi Halid Yaşar Mutlu Ef. Hz.leri.
  1957 Yılında Sandıklı'da dünyaya geldi. 1977 yılında askere alındı. 1979 yılında Sandıklı Belediyesinde çalışmaya başladı. 1980 yılının ilk aylarında belediyedeki işinden ayrılarak mesleğiyle alakalı dükkan açtı. Bu dükkanda elektrik malzemesi satışı ve tesisat işleri yaptı. 1986 yılında rüyada bir zat görür bu zat Mehmet Zahid Kotku (ks) dır. Kimdir nerede oturur araştırır ve altı sene önce vefat ettiğini öğrenir. Dolayısı ile Mahmut Esad Coşan (ks) tanır ve biat eder. Esad Efendiyle ilk karşılaştığında sorar. Adıın ne? Yaşar Mutlu efendim der. Bundan sonra Adın Halid Yaşar olsun der o günden sonra Halid Yaşar olarak anılır. Aynı yıl beş arkadaşı ile konuşur gelin beraber dinimizi öğrenelim ve yaşamaya çalışalım diye.
  O güne kadar boş vakitlerini kahvehanelerde geçirirlerdi. Arkadaşları kabul ederler ama nasıl,nerede.kimde? öğreniriz sorusu çıkar. Sandıklıda bulunan çok eski viran olmuş bir Tekke var orayı yeniden yapalım Allah birde hoca verir der. Eski Tekke binasına bakıp gelirken karşılarına Emekli imam Mehmet Atasoy gelir zaten yakinen tanıdığı Mehmet hocaya derki Hocam biz seni arıyoruz. Mehmet Atasoy hoca hayırdır. Hocam sen emekli hocasın biz sana talebe elif den başlayarak bize kiabımızı ve Dinimizi öğret sana düzenli belli bir miktar ücret ödeyeceğiz der. Mehmet Atasoy hoca efendi tamam kabul ediyorum yalnız ücreti yani parayı kabul etmiyorum der. Halbuki Mehmet hoca efendinin emekli maşından başka geliride yok maddi sıkıntı çekdiğide oluyor. Buna rağmen ücret kabul etmiyor. Yıllaca Mehmet hoca efendiden istifade edilir sözkonusu Tekke binası hala müslümanlara hizmet veriyor.
  ''Mehmet Atasoy Hoca Efendi1999 ylında Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin.
  Peygamber efendimizin yanında buluşmak nasip eylesin.'' 1988 yınında Sandıklıda talebe faliyetlerine başlar 1990 yında Sandıklı Ekspres gazetesini çıkarır 1993 yılında İpekyolu adında bir Radyo yayın hayatına başlatır 1996 yılında mahkeme karaı ile kaptılır bütün malzemeleri müsadere edilir. Bu yüzden bir müddet medereseyi yusufiyede kalır. Bütün bu hizmetleri kendi imkanları ile yapmıştır hiç bir kişi ve kuruluştan maddi yardım almamıştır. Mart 1999 yılında yurtdışında bulunan Mahmut Esad Coşan'dan (ks) bir telefon gelir İstanbula gitmesini ister şunu şöyle yap bunu böyle yap diye söyler emri üzere ertesi gün istanbula gider. Bazı sıkıntılı günler yaşar bu sürec sonu 4 Şubat 2001 gelir Mahmut Esad Coşan (ks) Nakişbendiyye Tarikatını Halidiyye kolulunun,Gümüşhanevî Dergâhı'ı olrak bilinen, Mahmut Esad Coşan,ın verdiği icazet ile Halid Yaşar Tasavvuf faaliyliyetlerini sürdürüyor. İstanbulda ikametetmekte.

  24 Ekim 2009
  #1
 2. İskender paşa cemaati Şeyhi Halid Yaşar Mutlu Cevapları

 3. Bunu yazan arkadaş acaba dünyada mı yaşıyor uzayda mı? Şu an iskenderpaşa cemaatinin başında Yaşar Mutlu diye biri yok.
  11 Haziran 2010
  #2
 4. Amma sallamış a. Bu adam kendini gerçekten böyle kaptırmış. M Esad Coşan hocaya bağlanan herkes şeyh olsaydı. Memlekette derviş kalmazdı.
  MEVLNANA Hazretlerine bir grup efendim bize bir şeyh gönderin demiş. Mevlana hazretleride tekkende kim varsa alıp götürün demiş. Sonra Selehaddin Zerkubi nin kulağına iyiki DERVİŞ istemediler ya değilse ya sen ya ben gidecektik, demiş.
  ŞU NEFSİNİ ÖLDÜR. ÖNCE DERVİŞ OL.
  9 Ocak 2011
  #3
 5. Bir şey yazmak için ,iki yorumcuda laf salatası yapmış.
  27 Şubat 2011
  #4
soru sor

İskender paşa cemaati Şeyhi Halid Yaşar Mutlu

Alakalı Aramalar:

 1. halid yaşar mutlu

  ,
 2. iskenderiye cemaati kimdir

  ,
 3. Şeyh halid yaşar

  ,
 4. ıskender pasa cemaatı komdır,
 5. iskenderpaşa yasar