Doğru Kulaklığı Seçmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken 5 Unsur

İsimli konu WH 'Müzik ve Sanat' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. Doğru Kulaklığı Seçmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken 5 Unsur hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Müzik dinlemek ciddi bir meseledir. Sevdiğiniz şarkıyı en kaliteli şekilde dinlemek ve müzik keyfini maksimum seviyede yaşamak için kulaklık seçiminiz büyük önem taşır. Bu nedenle doğru kulaklığı seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar var.

  1. Kulaklığınızı almadan önce nerede kullanacağınızı belirlemeniz oldukça önemli. Alacağınız kulaklığı spor yaparken, otobüs ya da uçak yolculukları sırasında ya da kaliteli ve yüksek seste müzik dinlemek için mi kullanmayı planlıyorsunuz? Bu sorunun cevabını bulmak, doğru kulaklığı satın almak için belirleyici bir unsur olacaktır.

  2. Tahmin edebileceğiniz gibi kulaklık fiyatları oldukça geniş bir skalaya sahip. Bu nedenle ilginizi çeken modelleri belirleyip fiyatları üzerinde kısa bir araştırma yapmak bütçenizi aşmamak için doğru bir adım olacaktır. Örneğin spor yaparken kullanacağınız kulaklığın tere ve sıvı temasına karşı dayanıklı olması gerekir. Pahalı bir kulaklık alıp seçtiğiniz ürünün spor için uygun olmadığını keşfetmek hoş bir durum olmayacaktır.

  3. Kulak içi, kulak üstü ya da kulağı saran kulaklıklardan hangisini seçeceğiniz de oldukça önemli bir nokta. Kulak içi kulaklıklar müziğin tüm alt yapısını en ince ayrıntısına kadar duymanıza olanak sağlarken zaman zaman rahatsız edici de olabilir. Aynı şekilde kulak üstü kulaklıklar da bazı kullanıcılar için bir süre sonra ağır gelebiliyor. Eğer tüm kulaklık tiplerini denemediyseniz ve hangisinin size uygun olduğunu bilmiyorsanız daha önce denemiş bir arkadaşınızın görüşlerini alabilirsiniz.

  4. Eğer müzik dinlerken genellikle gürültülü alanlarda bulunuyorsanız ve bu durum müzik keyfinizin düşmesine neden oluyorsa dış sesi engelleyen kulaklıkları tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır. Bu sayede istediğiniz her yerde müziğinize başka hiçbir gürültü karışmadan dinlemeye devam edebilirsiniz.

  5. Kulaklığınızı genellikle nerede kullanacağınıza, hangi özelliklere ihtiyaç duyduğunuza ve hangi tip kulaklığı seçeceğinize karar verdiyseniz, sıra sizi yansıtan görünümü seçmeye geldi. Artık günümüzde kulaklıklar da modanın önemli bir parçası olan aksesuarlar olarak kabul edilmekte. Bu nedenle seçeceğiniz renk ve görünüm oldukça önemli. Ayrıca gün boyu boynunuzda ya da kulağınızda kalacak olan kulaklığın giyim tarzınıza uygun olması, dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri.
  26 Aralık 2016
  #1
 2. Doğru Kulaklığı Seçmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken 5 Unsur Cevapları

soru sor

Doğru Kulaklığı Seçmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken 5 Unsur