48 çekirdekli işlemci satışta

İsimli konu WH 'Anakartlar' kategorisinde, Nacizane.. üyesi tarafından 6 Eylül 2010 tarihinde yazılmıştır. 48 çekirdekli işlemci satışta hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. 48 çekirdekli işlemci satışta  Intel, Aralık ayında duyurduğu 48 çekirdekli deneysel işlemcisini, bu yılın ortalarında sınırlı sayıda piyasaya çıkaracağını açıkladı.

  Bu projede görevli olan Intel yetkililerinden Sean Hoehl, SCC (Single-chip Cloud Computer) adlı bu işlemcinin ilk modellerini, akademik araştırma yapmak isteyen merkezlere göndereceklerini belirtti.

  48 tane Atom

  SCC'nin bünyesinde 48 adet çekirdek olmasına rağmen, bu çekirdekler tek başlarına çok güçlü değiller, Intel'in Atom işlemcileri kadar güçlü olacak ki çekirdeklerin, 1,2 ile 1,8 GHz arasında frekanslara sahip olacağı belirtiliyor.

  48 çekirdekli bu işlemcinin en önemli özelliklerinden biri de düşük güç tüketimi. SCC, üzerindeki yüke bağlı olarak 25 ile 125 Watt arasında güç harcıyor.

  SCC, Intel'in bu alanda yaptığı ilk ticari model olacak. Daha önce 80 çekirdekli bir model hazırlayan firma, daha sonra SCC'yi tasarladığını açıklamıştı, ancak bu modelin satışa çıkarılıp, çıkarılmayacağı bilinmiyordu.
  6 Eylül 2010
  #1
 2. 48 çekirdekli işlemci satışta Cevapları

 3. Teşekkürler :)
  19 Şubat 2011
  #2
soru sor

48 çekirdekli işlemci satışta