3 Temel Adımda At Binmeyi Öğrenin

İsimli konu WH 'Erkekçe' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. 3 Temel Adımda At Binmeyi Öğrenin hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Rec0

Rec0 Yönetici

Oldukça eski bir spor türü olan binicilik günümüzde sevilen bir hobi haline gelmiştir. Başlangıçta zor gibi görünse de birkaç ders ile kolayca alışabileceğiniz binicilik hem yetişkinler hem de çocuklar için uygun bir uğraş olarak kabul ediliyor. Yaz aylarında yeni bir hobi edinmek ve kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız sizi biniciliğin temel adımlarıylatanıştırabiliriz.

1. Binicilik kendi başınıza öğrenmek için tehlikeli bir spor olabilir. Bu nedenle bir binicilik eğitmeninden yardım almanız faydalı olacaktır. İyi bir binicilik okulu seçebilir böylelikle hem eğitmenlerden hem de okulun binicilik alanından yararlanabilirsiniz.

• İlk ders için yardım alacağınız kişinin atları iyi tanıması ve binicilikte iyi olması oldukça önemli. Bunun yanı sıra ders veren kişinin sabırlı olması daha kolay öğrenmenizi ve at üstünden telaş yapmamanızı sağlayacaktır.
    • Bineceğiniz atın en az sekiz yaşında olması, sakin ve iyi huylu olması oldukça önemlidir. Binicilik için eğitilmiş atlar bu sporu öğrenme aşamasında çok daha güvenli bir seçim olacaktır.
    2. Ata binmeden önce onunla iletişim kurmanız ve onu sürüşe hazırlamanız heyecanınızı atmak için önemli bir adım olacaktır. Hazırlık sırasında özel fırçalarla atınızın yelelerini ve kuyruğunu tarayabilirsiniz. Atın üzerindeki toz ve kiri temizledikten sonra toynaklarına geçebilirsiniz ancak bu işlemi yaparken atın çifte atmamasına dikkat edin.

3. Atınızı temizledikten sonra biniş için hazırsınız demektir. Genel olarak ata sol tarafından binilir. Sol elinizle dizginleri tutun, sağ elinizle ise üzengiyi kavrayarak kendinizi yukarıya doğru çekin. Sol ayağınızı üzenginin üzerinden atarak eğerin üzerine oturun ve dizginleri sıkıca kavrayın. At üzerinde kendinizi kasmamaya çalışın ve eğitmeninizin komutlarını uygulayın.
    26 Aralık 2016
  2. 3 Temel Adımda At Binmeyi Öğrenin Cevapları

soru sor

3 Temel Adımda At Binmeyi Öğrenin